У Джидді не обговорювали визнання окупованих територій росією – радник ОП

У ході нещодавніх переговорів у Саудівській Аравії делегації України та Сполучених Штатів не піднімали питання поступок або визнання окупованих росією територій. Питання територіального статусу України обговорювалося в контексті подій, що розпочалися в 2014 році, зазначив радник голови Офісу президента України Олександр Бевз в ефірі Радіо Свобода. За його словами, основна мета розмови не полягала в обговоренні територіальних поступок.

Про це розповідає Погляд

Неприйнятність поступок

Олександр Бевз зазначив: «Ми обговорили, як змінювалося питання територій, починаючи з агресії російської федерації в березні 2014 року. Американська сторона також підтвердила, що саме тоді почалася агресія. Важливо зрозуміти, що українці мають усвідомлювати ці факти для адекватного сприйняття реальності. Ми розглянули всі зміни в територіальному статусі, які відбулися з того часу, включаючи Крим та окремі регіони Донецької і Луганської областей. Мета наших розмов не полягала в обговоренні жертв з нашого боку», – підкреслив радник.

Делегація України неодноразово наголошувала, що ніколи не визнає окуповані території російськими. Бевз зауважив, що таке визнання з боку інших країн або організацій становитиме «небезпечний прецедент». Він підкреслив: «Не обговорювалося нічого, що пов’язано з тим, що Україна повинна визнати окупацію. Ми чітко заявили, що жоден клаптик української землі, окупованої росією, не буде визнаний частиною російської федерації». Також він сподівається, що американська сторона усвідомлює небезпеки, які несе подібне визнання для світової геополітики.

Червоні лінії України

Олександр Бевз також акцентував на тому, що українська делегація чітко окреслила «червоні лінії», які не можуть бути порушені в ході можливого тимчасового перемир’я. «Я вважаю, що Україна чітко визначила межі, які не можна переходити. Ми не розглядаємо тимчасове перемир’я як можливість для неприпустимих поступок», – зазначив радник. Він підкреслив, що це лише перший крок на шляху до остаточного миру, а не можливість для компромісів, які були б неприйнятними для України.

Нагадаємо, що 11 березня у Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України та Сполучених Штатів, під час якої була обговорена пропозиція американської сторони про запровадження режиму припинення вогню у війні з росією на 30 днів. Делегації також акцентували на важливості гуманітарних зусиль у мирному процесі, включаючи обмін військовополоненими та повернення примусово переміщених українських дітей.

Читати також