До Києва прибула голова Сейму Литви – вже провела зустріч зі Стефанчуком

by host

Голова Сейму Литви Вікторія Чмілітє-Нільсен прибула до України з офіційним візитом.

«Зустріла пані спікерку на Київському вокзалі. Це важливий візит для розвитку міжпарламентської співпраці та свідчення підтримки українсько-литовських відносин», – написала заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк у соцмережі Х.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук зустрівся зі своєю колегою та членами литовської делегації. За його словами, обговорили посилення санкційного тиску проти РФ, а також євроатлантичну інтеграцію України.

«Велика увага – європейському та євроатлантичному шляху України. Порушили питання ухвалення переговорної рамки. Вдячний за абсолютну підтримку Литви на шляху України до повноправного членства в ЄС. Щодо НАТО зазначив, що Україна розраховує на результативний Вашингтонський саміт. Для нас важливо отримати запрошення розпочати переговори про вступ», – написав він у фейсбуці.

Це не перший візит Вікторії Чмілітє-Нільсен до України від початку повномасштабного вторгнення, зокрема, у листопаді 2022 року вона вже відвідувала Київ.

Литва надає військову та політичну підтримку Україні. У травні вона приєдналася до коаліції країн, які надають допомогу українській протиповітряній обороні.

Читати також