«буде так, як хочемо ми, або ніяк» – Казанський

by host

Журналіст Денис Казанський, залучений українською стороною до роботи Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі як представник окремих районів Донецької області, заявляє, що йому складно уявити компроміси в Мінську, про які говорив новопризначений голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

«Леонід Макарович вже дав інтерв’ю, в якому розповів, що готовий йти на компроміси. І з цього приводу у мене є одна ремарка. Насправді, Україна в ході мінських переговорів йшла на компроміси вже не раз… А на які компроміси за цей час пішла Росія і її окупаційна адміністрація? Хтось може назвати хоч один крок, який був зроблений ними назустріч Україні? Позиція росіян і їх бойовиків, яку особисто я побачив на переговорах в ТКГ – буде або так, як хочемо ми, або ніяк. Мені складно уявити собі компроміси в такій ситуації», – написав Казанський у фейсбуці 31 липня.

Він додав, що йому складно коментувати призначення Кравчука, і заявив, що посада керівника української делегації ТКГ є номінальною, а призначення на неї першого президента України не дозволить йому підписувати нічого, з чим не було б згодне керівництво країни.

30 липня в інтерв’ю виданню РБК Кравчук заявив про готовність до компромісів під час переговорів у Мінську. За його словами, є речі, які компромісам не піддаються – це суверенітет, територіальна цілісність, незалежність, недоторканність кордонів.

Щодо компромісів з приводу статусу Донбасу, то представник України в ТКГ заявив, що виступатиме за перехід «до конкретних дій» у цьому питанні.

30 липня Леонід Кравчук погодився очолити українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі замість Леоніда Кучми.Джерело

Читати також