безпечне ставлення до Росії було найбільшою помилкою України

by host

Президент України Володимир Зеленський заявив, що безпечне ставлення до Росії в минулому було найбільшою помилкою України.

«Я думаю, що деякі лідери країн, звичайно хотіли б (компромісів – ред.). Я не хочу зараз давати свою оцінку цьому, тому що це немає значення. Тому що для мене не важливо, що хтось намагається підштовхнути нас. Ми уже там були (у домовленості з Росією – ред.). Для нас там нічого нового, жодних сюрпризів. Я знаю, чим закінчить ця історія. Я не хочу чекати цього. Тому що це буде нещасливий кінець, коли маєш справу з цією країною, з цими «сусідами». Тож досить», – cказав він в інтерв’ю чеському телебаченню.

За його словами, Україні слід будувати «дуже прагматичні відносини».

«Тому що вони (Росія – ред.) дуже небезпечні. Вони дуже великі. Зараз ми бачимо результат їхньої політики. Ми в Україні впродовж останніх 30 років нашої незалежності не будували сильної безпекової системи я думаю, тому що ми не очікували від них настільки агресивних кроків, настільки войовничих кроків, кривавих кроків. Це була найбільша помилка нашої країни, української політики. Тому не треба мене підштовхувати (до компромісів з РФ – ред.), бо я не хочу повторення цього», – додав Зеленський.

Читайте також: Щоб Україна змогла вистояти у війні з РФ: Джонсон пропонує Заходу 4 кроки

Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 вересня, яке, зокрема, передбачає неможливість ведення переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним і необхідність посилення обороноздатності України.

У 2019 році Володимир Зеленський під час своєї передвиборчої кампанії казав: «Передусім потрібно припинити вогонь. Просто припинити стріляти». Через рік під час прес-конференції, відповідаючи на запитання – чи не вважає він свою заяву легковажною та не шкодує про те, що її робив, Володимир Зеленський відповів, що «просто перестати стріляти» – це складний процес. Він ніколи не закликав, щоби армія не відповідала, а хотів показати всьому світу, що Україна має міцну армію, але вона не провокує.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнили майже усю окуповану до того частину Харківщини.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН (УВКПЛ ООН) від 24 лютого до півночі 30 жовтня верифікувало 6 430 випадків загибелі і 9 865 випадків поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Із 1 до 30 жовтня УВКПЛ ООН зафіксувало 274 випадки загибелі і 769 випадків поранення цивільних внаслідок агресії Росії.

Джерело

Читати також