Байден застосовує вето щодо законопроєкту, який передбачає допомогу окремо Ізраїлю

by host

У Білому домі заявили, що президент США Джо Байден застосовує вето щодо окремого законопроєкту, який передбачає надання допомоги Ізраїлю і який підтримують республіканці Палати представників.

В адміністрації Байдена цей законопроект назвали «ще одним цинічним політичним маневром» і наголосили, що рішуче виступають проти документа, оскільки він «нічого не робить для захисту кордону, нічого не робить для допомоги Україні захистити себе від путінської агресії, не підтримує безпеку американських синагог, мечетей, а також відмовляє в гуманітарній допомозі палестинським цивільним особам».

«Адміністрація наполегливо закликає обидві палати Конгресу відкинути цей політичний хід і замість цього якнайшвидше направити на стіл президента двопартійний Закон про додаткові асигнування на випадок надзвичайних ситуацій у сфері національної безпеки», – йдеться в заяві адміністративно-бюджетного управління Білого дому.

Білий дім раніше заявляв, що виступає проти законопроєкту про допомогу Ізраїлю без додаткових асигнувань на підтримку України.

3 лютого спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що наступного тижня Палата представників США голосуватиме за законопроєкт про допомогу Ізраїлю у розмірі понад 17 мільярдів доларів. Він твердить, що «зараз США не мають часу розглядати пакет, який поєднує допомогу Україні та Ізраїлю».

Читати також