Байден таємно дав Україні дозвіл на удари по території Росії американською зброєю

by host

Адміністрація президента США Джо Байдена негласно надала Україні дозвіл на нанесення ударів по військових цілях на території Росії з використанням зброї, наданої США, але виключно в районі Харкова, пише 30 травня з посиланням на неназваних американських чиновників видання Politico.

«Нещодавно президент доручив своїй команді забезпечити можливість використання американської зброї для ведення вогню у відповідь у Харкові, щоб Україна могла завдати удару у відповідь по російських військах, які завдають удару або готуються завдати його», – сказав виданню американський чиновник.

Джерела видання уточнили, що політика, яка дозволяє завдавати ударів на великі відстані всередині Росії, «не змінилася».

Раніше Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен розповів, що Вашингтон може «адаптувати та відкоригувати» свою позицію щодо дозволу Україні завдавати ударів американською зброєю по цілях в Росії. Блінкен зазначив, що позиція США залежатиме від умов на полі бою. При цьому держсекретар повторив фразу, яку раніше вже озвучував, що наразі США «не унеможливлюють і не сприяють» атакам по Росії.

20 травня голова Пентагону Ллойд Остін на пресконференції за підсумками засідання Контактної групи з питань оборони України висловив очікування, що Україна не буде застосовувати американську зброю за межами країни.

Пізніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ сказав, що союзникам по НАТО варто переглянути свою політику, яка не дозволяє Україні використовувати їхню зброю для ударів по території Росії.

Влада РФ неодноразово заявляла, що такі удари призведеуть до ще більшої ескалації конфлікту. Президент Росії Володимир Путін 28 травня попередив про «серйозні наслідки», якщо країни Заходу дозволять Україні використати свою зброю для ударів по Росії.

Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.

Читати також