Банк Raiffeisen заборонить вихідні перекази з Росії в доларах

by host

«Райффайзен Банк», який працює в Росії – дочірнє підприємство австрійської банківської групи Raiffeisen Bank International – заборонить вихідні перекази в доларах, а також припинить відкривати нові вклади і ряд накопичувальних рахунків, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Вихідні платежі в доларах США будуть недоступні з 10 червня «у зв’язку із вимогами банків-кореспондентів, які здійснюють такі перекази», йдеться в повідомленні банку.

На вхідні платежі у доларах обмежень немає. Також заборона не стосується переказів в інших іноземних валютах.

Читайте також: Німеччина та Чехія пропонують ЄС обговорити відмову від палива з РФ

З 1 червня «Райффайзен Банк» припинить відкривати три види накопичувальних рахунків – старі рахунки продовжать діяти. З 3 червня обидва вклади, що існують у банку, стануть архівними: їх пролонгація та відкриття нових будуть недоступні. Відкриті раніше вклади діятимуть до закінчення терміну договору.

Два тижні тому Міністерство фінансів США попередило Raiffeisen Bank International, що може закрити йому доступ до доларової системи через роботу в Росії. За словами банку, він продовжує процес виходу з російського ринку – вже понад два роки з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Минулого року група Raiffeisen заплатила до бюджету Росії 464 мільйони євро податків, а з грудня банк розмістив майже 2,5 тисяч оголошень про пошук співробітників для свого російського підрозділу. Агентство Reuters з посиланням на джерела повідомляло, що Raiffeisen відкладає звільнення з російського ринку в надії, що війна Росії з Україною скоро закінчиться. Це рішення банку підтримує австрійська та російська влада, пише Reuters.

Читати також