Артилерія залишається ключовою зброєю на полі бою в Україні – Білий дім

by host

Сполучені Штати Америки ухвалюють рішення щодо безпекової допомоги Україні, орієнтуючись на ситуацію на місцях, заявила старша директорка з питань Європи Ради нацбезпеки Білого дому.

«Зараз артилерія потрібна Україні для ведення наступальних і оборонних операцій. І артилерія дійсно залишається в основі цього конфлікту. Наразі ми надали Україні історичну кількість унітарних артилерійських снарядів, і ми нарощуємо внутрішнє виробництво цих снарядів, а також тісно співпрацюємо з нашими партнерами в Європі, щоб продовжувати це робити», – заявила Аманда Слот, відповідюачи на питання Радіо Свобода про те, як надання касетних боєприпасів Україні вплине на ситуацію на полі бою.

Високопосадовиця адміністрації США також наголосила, що Вашингтон продовжує тісно співпрацювати з Україною, «яка подала запит на ці боєприпаси і запевнила, що використовуватиме їх відповідально».

На уточнення Радіо Свобода про далекобійну зброю ATACMS, Аманда Слот заявила, що в неї наразі «немає нової інформації, щоб оголосити на цьому етапі».

Напередодні стало відомо про те, що Сполучені Штати Америки вирішили надати Україні касетні боєприпаси і, як очікується, 7 липня оголосять, що вони будуть включені в новий пакет військової допомоги.

Наприкінці червня видання The Wall Street Journal повідомило, що Сполучені Штати Америки «близькі» до узгодження передачі України далекобійних ракет ATACMS.

У травні президент США Джо Байден на запитання, чи вже час для США надати Україні далекобійні ракети ATACMS, відповів, що «це все ще на розгляді».Джерело

Читати також