«Жодної людини немає на посадах» – Зеленський про записи з братом Єрмака

by host

Президент України Володимир Зеленський назвав «порожньою» справу, пов’язану із записами розмов, учасником яких був рідний брат голови Офісу президента Андрія Єрмака, Денис Єрмак.

«Я знаю, хто проводив ці записи, я знаю, для чого, я знаю, хто шантажував цими записами, хотів шантажувати мене особисто, щоб я зняв Єрмака. Не готовий зараз говорити, тому що йде слідство, але я знаю відповідь… Частково там є відповідь, чому я деяких людей звільняю. Жодної людини, про яку говорили (на записах – ред.), немає на посадах. І це ж не через те, що вийшли записи, і тому ми чи уряд їх не поставили на посади. Записи були зроблені влітку і восени (2019 року – ред.), а після цього багато разів на посади можна було поставити», – сказав Зеленський на пресконференції з нагоди річниці його перебування на посаді.

«Ми розуміємо, хто має таку техніку, – держава має таку техніку», – додав президент, але не вказав, про яку саме державу йдеться.

Так звану справу «плівок Єрмака» перекваліфікували зі «зловживання впливом» на «шахрайство», повідомила юридична компанія «Міллер». За її даними, 17 квітня Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала провадження до Національної поліції.

29 березня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував у фейсбуці відеокадри, на яких брат голови Офісу президента проводить кілька розмов. Законодавець називає ці зйомки «відеодоказами», як «Єрмак через свого брата барижить державними посадами, впроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонки (привіт з РФ), ну і, звичайно, заробіток на державі».

Сам голова Офісу президента Андрій Єрмак звернувся до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань, «щоб було проведено всебічне розслідування обставин здійснення цих записів, передусім їх достовірності, всіх фактів, а також хто і на чиє замовлення це робив, як ці записи опинилися у Гео Лероса».

Денис Єрмак заявив, що є «вільним громадянином, який має право зустрічатися з ким завгодно, знайомитися із ідеями громадян, проєктами». Він наголосив, що в нього є громадська організація «Українське бюро національного розвитку», яке «займається розробками, науковими адаптаціями проєктів, пов’язаних з економікою, соціонікою».

Програма журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший») отримала від народного депутата копію записів на день раніше. Журналісти встановили ключових фігурантів записів та особу того, хто записував розмови. Це 39-річний уродженець Харкова Дмитро Олександрович Штанько. Він закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ.

На «плівках», які є у розпорядженні «Схем», немає чітко зафіксованої передачі грошей безпосередньо самому Денисові Єрмаку. Водночас помічник Єрмака та автор зйомки між собою детально обговорюють, скільки коштуватиме кандидатові та чи інша посада і як розподіляється отриманий прибуток між учасниками схеми, включно з часткою брата нинішнього голови ОП.

Джерело

Читати також