ВАКС обрав запобіжний захід нардепу, підозрюваному у незаконному збагаченні – САП

by host

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді застави у 12 мільйонів гривень для депутата, підозрюваного у незаконному збагаченні, повідомляє 10 травня Спеціалізована антикорупційна.

Правоохоронці не називають прізвище політика, але деталі справи свідчать, що мова йде про народного депутата від фракції «Слуга народу» Андрія Клочка, якого підозрюють у незаконному збагаченні на понад 11 мільйонів гривень.

«Застава має бути внесена не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу, – зазначили у прокуратурі.

Також на підозрюваного покладено такі процесуальні обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатися за межі міста Києва без дозволу детектива, прокурора та суду;
  • повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками у справі;
  • здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України

Раніше Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру у незаконному збагаченні чинному народному депутату України.

За даними слідства, у 2020-2021 роках народний обранець набув у власність активи загальною вартістю 25 мільйонів гривень, хоча офіційний дохід та заощадження його та дружини за цей період становили не більше 14 мільйонів гривень. У НАБУ вважають, що різниця між вартістю придбаного майна та коштами нардепа становила 11 мільйонів гривень.

Детективи зазначають, що почали розслідування після оприлюднення журналістських розслідувань, зокрема команди Bihus.Info.

Читайте також: ДБР завершило розслідування щодо незаконного збагачення одеського ексвійськкома на 150 млн грн

У бюро також не називають імені підозрюваного народного депутата, але згадані НАБУ журналісти Bihus.Info повідомили на своїй сторінці у фейсбуці, що мова йде про народного депутата від «Слуги народу» Андрія Клочка.

Сам Андрій Клочко наразі публічно не коментував інформацію. Профіль політика у фейсбуці – закритий.

Читати також