ВАКС обрав запобіжний захід ексзаступнику голови Офісу президента Андрію Смирнову

by host

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав колишньому заступникові керівника Офісу президента Андрію Смирнову, якого підозрюють у незаконному збагаченні, запобіжний захід у вигляді 10 мільйонів гривень застави. Про це стало відомо з трансляції судового засідання 28 травня.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура зазначила, що на підозрюваного також покладено такі процесуальні обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатися з міста Києва без дозволу детектива, прокурора та суду;
  • повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками у справі;
  • дати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.

Раніше Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили колишньому заступнику керівника Офісу президента України (2019-2024 років) про підозру у незаконному збагаченні.

За даними слідства, посадовець набув активи вартістю 17,1 мільйона гривень, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі понад 1,3 мільйони гривень. Таким чином різниця між вартістю придбаного майна та коштами чиновника становила 15,7 мільйона гривень – йдеться про дві автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen), два мотоцикли (Honda, BMW), три паркомісця в Києві, квартиру у Львові та земельну ділянку на Закарпатті. У НАБУ розповіли, що почали розслідування після публікації розслідування журналістів «Української правди».

У день вручення підозри Смирнов зазначив у коментарі «Українській правді», що «переконаний у своїй правоті і буде доводити її всіма доступними способами».

Андрія Смирнова призначили заступником керівника Офісу президента у вересні 2019 року. 29 березня 2024 року президент Володимир Зеленський звільнив Андрія Смирнова з цієї посади, не називаючи причини кадрових змін.

Читати також