Топменеджер “Маркетгід” Сергій Денисенко запустив схему ухилення від сплати податків, щоб потім відмивати кошти для групи MGID

by host

В Україні істотно активізувалися податкові органи для наповнення держбюджету. Причому фіскали активно беруться за великих неплатників податків і постачальників піратського контенту в IT-галузі. Як стало відомо, українські податківці разом з податковими органами США будуть полювати на злісних неплатників всюди.

Особливо, з урахуванням війни України та РФ правоохоронці в першу чергу братимуться за фірми з російським корінням. Зокрема, увагу податкових органів привернула Міжнародна група MGid, говориться в журналістському розслідуванні на порталі “Антикор” “СЕО Маркетгід Сергій Денисенко організував схему ухилення від сплати податків та подальшої легалізації коштів для Міжнародної групи компаній “MGID”, яка діє на території України і США”.

Як з’ясували розслідувачі, річний обсяг доходу українського офісу MGID становить, щонайменше $25 млн. У той же час реальні суми, які задекларували різні вітчизняні підрозділу групи, значно занижені.

“Зокрема, ТОВ “МГІД-СВІТ” за 2020 рік задекларувало дохід у розмірі 3 729 000 гривен (орієнтовно становить $136 тис.) і чистий прибуток в розмірі 540 800 грн (орієнтовно становить $19700). ТОВ “Маркетгід-Україна” за 2020 р. задекларувало прибуток в розмірі 19 288 100 гривень (орієнтовно становить $703945) і чистий прибуток у розмірі лише 275 600 грн (орієнтовно становить $10050). ТОВ “Мгід-Україна” і ПП “Мгід-Україна” дохід і прибуток не декларували. Отже, як видно з цих даних, наданих ДФС України, група компаній «MGID» і Сергій Денисенко фактично не платять до державного бюджету України податки в установленому законом розмірі. Разом з тим, база їх оподаткування є зовсім мізерною і такою, що не відповідає тим обсягам доходів, про які відзначав сам пан Сергій Денисенко (десятки мільйонів доларів США) в своїх інтерв’ю”, – сказано в статті.

Одночасно, вказується в матеріалі, керівництво “Маркетгід” “розробило публічні меседжі, якими воно прикриває будь-які підозри і звинувачення, намагаючись виставити все як тиск і незрозумілі претензії”.

Відзначається, щоб прикрити власні махінації, компанія використовує різні прийоми ухилення і маніпулювання.

Зокрема, як стало відомо з ГФС, в лютому-квітні 2020 р. ТОВ “Мгід-Україна” було ліквідовано на підставі рішення засновників компанії. Очевидно, такі дії були зроблені “з метою приховування незаконної діяльності компанії, оскільки провести податкову перевірку її буде неможливо, а вся первинна фінансово-господарська документація, ймовірно, буде знищена, що фактично унеможливлює кримінальне переслідування посадових осіб компанії”.

Крім того, повідомляють журналісти, дивним також є той факт, що 25.02.2021 р. органи ДФС України анулювали ПП «Мгід-Україна» свідоцтво платника ПДВ, “оскільки компанія не подавала до контролюючого органу податкову звітність протягом року”.

“З вищевикладеного випливає, що Сергій Денисенко та група компаній «MGID» не платять до державного бюджету України податки, відповідні їх реальним доходам від IT-бізнесу… Денисенко та група компаній “MGID” ухиляється від сплати податків, як на території України, так і на території США”, – підкреслюється в публікації.

Швидше за все, “MGID” лише незначну частину коштів приймає на офіційні банківські рахунки своїх підприємств, при цьому не відмовляється мінімізувати свої податкові зобов’язання за рахунок використання «послуг» фіктивних контрагентів, «податкових ям» і фізосіб-підприємців.

“При цьому “MGID” в своїй діяльності використовує електронні гроші платіжної системи «WebMoneyTransfer» і/або будь-які інші неофіційні платіжні системи, куди приймає основну частину коштів від наданих послуг. Такий механізм отримання коштів від замовників реклами дозволяє “MGID” не відображати отримані доходи в бухгалтерській та податковій звітностях в одній країні, а, отже, дозволяє і не платити податки від отриманого прибутку”, – сказано в матеріалі.

Як пояснюють автори розслідування, в подальшому е-гроші “переводяться на електронні гаманці підконтрольних фізосіб, їх конвертують в готівку кошти, і/або здійснюють їх подальшу легалізацію іншим шляхом”.

Читати також