Суд залишив бізнесмена Коломойського під вартою

by host

Шевченківський районний суд Києва на засіданні 27 лютого ухвалив рішення ще на два місяці подовжити термін тримання під вартою бізнесмена Ігоря Коломойського. Також було зменшено заставу з 2,65 до 2,4 мільярда гривень.

Під час засідання прокурори клопотали про продовження тримання Коломойського у СІЗО на час проведення досудового розслідування.

Захист бізнесмена наполягав на зміні запобіжного заходу із тримання під вартою на домашній арешт, наголошуючи на незадовільному стані здоров’я Коломойського.

Суд уже кілька разів продовжував запобіжний захід бізнесмену. На засіданні 22 січня тримання під вартою продовжили до 2 березня, але зменшили розмір застави з 3,9 до 2,65 мільярда гривень.

Ігор Коломойський перебуває під вартою з 2 вересня. Тоді його арештували за підозрою в шахрайстві та відмиванні грошей. Цей епізод, за даними слідства, стосується того, що Коломойський привласнював кошти протягом 2013–2020 років шляхом їх виводу за кордон, «використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ».

Читайте також: Апеляційний суд підтвердив законність націоналізації «Приватбанку» – НБУ

Пізніше, 15 вересня, Служба безпеки України повідомила про викриття «нових фактів злочинної діяльності» власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського. Йому повідомили про додаткову підозру за трьома статтями – йдеться про незаконні дії з документами, заволодіння чужим майном і легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом.

За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн, створивши для цього злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером. У СБУ заявили, що члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні «внески готівки у касу банку», хоча насправді внесків банк не отримував. За версією слідства, потім ці фейкові внески були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами. За даними СБУ, щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності.

Читати також