НАБУ каже про завершення слідства у справі про заволодіння майном аеропорту «Одеса»

by host

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування та оновили підозри у справі щодо заволодіння майном аеропорту «Одеса» вартістю 118 мільйонів гривень та доходом від його діяльності протягом десяти років (2012-2022 років) у розмірі понад 2,5 мільярди гривень. Про це повідомила пресслужба антикорупційного бюро 20 травня.

НАБУ вважає, що двоє одеських бізнесменів в 2011 році організували схему заволодіння майном аеропорту. Йдеться про будівлю старого терміналу та 2 488 одиниць майна аеропорту, корпоративні права компанії «Одеса Аеропорт Девелопмент», а саме 75% прав на ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса», а також приміщення нового терміналу площею 26 700 квадратних метрів.

У серпні 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру у цій справі п’ятьом особам.

Читайте також: Справа аеропорту «Одеса»: ВАКС взяв під варту із заставою бізнесмена-фігуранта справи

17 травня 2024 року бізнесменам та колишньому меру Одеси повідомили про нову підозру у наданні останньому хабаря у вигляді двоповерхового пентхауса в центрі Одеси площею 700 кв. м. Бізнесменам також інкримінують два епізоди легалізації майна аеропорту, серед якого близько 100 будівель і споруд, 84 транспортних засоби та склад паливно-мастильних матеріалів.

Раніше колишньому меру міста повідомили про підозру в підробленні документів. НАБУ не розголошує імені міського голови. З 2010 по 2013 рік мером Одеси був Олексій Костусєв. Він публічно цю справу не коментував.

11 грудня 2023 року Олексію Костусєву обрали заочний запобіжний захід у справі про заволодіння майном аеропорту – тримання під вартою. 11 жовтня 2023 року НАБУ оголосило Костусєва в розшук.

17 жовтня 2023 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) наклав арешт на майно аеропорту.

Читати також