МОЗ ФІНАНСУЄ, А ДБР КРИШУЄ НАРКОБІЗНЕС ХАРКОВА ПІД ЧАС ВІЙНИ

by host

Так, повномасштавне вторгнення агресора на територію України стало викликом для всієї країни. Особливе випробування на доброчесність впало на чиновників та правоохоронців, адже доводиться обирати: слідувати букві закону чи скоритися можливостям власного збагачення. На жаль, другий варіант сьогодні має своє місце. Так, відома у Харкові персона, колишній наркозалежний, двічі судимий, а нині член наглядової ради Державного бюро розслідувань Костянтин Ключаров організував під час війни безконтрольний продаж наркотиків у своєму рідному Харкові. Мало того, за кошт Державного бюджету!

Аби відмити брудну репутацію після чергової відсидки в тюрмі, близько 10 років тому Ключаров активно вдався до «липової» громадської роботи. А зрозумівши, що на цьому можна ще й непогано заробляти, Ключаров дуже швидко переформатував рід діяльності. Зокрема, зареєстрував кілька організацій, які надають послуги в сфері лікування наркозалежності та ВІЛ/СНІД.

Так, колишній в’язень зумів побудувати монопольний бізнес у Харкові під прикриттям офіційного медичного закладу, що здійснює замісну підтримуючу терапію для наркозалежних, які хотять зав’язати з наркотиками. Мова йде про ТОВ «Харківський медичний центр «Альтернатива» та ряд інших подібних організацій, які Ключаров створив і оформив на підставних осіб. Зокрема, фірмами, з яких продають рецептурну форму та наркотичні засоби офіційно володіє донька Ключарова – Аліса Овчиннікова та його товариш Олег Димарецький. На собі ж та дружині Олені Овчинніковій бізнесмен залишив лише Благодійний фонд «Парус».

Дивним чином саме фірми та благодійні фонди Ключарова виграють тендерні процедури на державні закупівлі. А це мільйонні суми коштів Державного бюджету, які виділяються для організації роботи з ВІЛ/СНІД інфікованими. Саме Ключарову вдалося повністю спрямувати державні кошти на свої організації в Харкові. Аби позбавити конкурентів будь-яких можливостей у цій сфері, Костянтин Ключаров використовує проти них свої зв’язки з Державним бюро розслідувань, замовляє упереджені журналістські матеріали і спокійно дерибанить державні кошти.

Так, півроку тому телеканал «Прямий» оприлюднив випуск псевдожурналістського розслідування, в якому транслюється відкрита реклама Центру замісної терапії «Альтернатива». Ключаров цинічно розповідає глядачам, яку добру місію несе його благодійний фонд «Парус». Однак забуває вказати на те, що «Альтернатива» і ряд суміжніх клінік замісної підтримувальної терапії колись належали йому, а сьогодні сам Ключаров фактично управляє ними «в тіні». Натомість в матеріалі чітко прослідковується сфабрикованість сюжету та ідея знищити конкурентів Костянтина Ключарова. Не потрібно бути експертом журналістики, аби зрозуміти, що ця історія замовна і витягла з кишені Ключарова кругленьку суму. Але, певно, що гра варта вогню, адже прибравши всіх конкурентів Харкова з ринку замісної терапії, Ключаров спокійно та безконтрольно далі торгує метадоном за державний кошт.

Так, за більш ніж 5 років наркозаклади Ключарова набули поганої слави серед жителів. «Альтернативу» місцеві називають наркорозливайками і весь цей час скаржаться, що втратили спокій поряд з таким сусідством. Адже насправді медичний центр не реалізовує замісну терапію, а фактично масово і безконтрольно продає «державний» метадон. За спостереженням жителів, щодня центр «Альтернатива» відвідують десятки наркозалежних. Потім в неадекватному стані такі «пацієнти» розміщуються у сусідніх дворах та на дитячих майданчиках.

Однак всі скарги жителів залишаються безрезультатними, оскільки наркобізнес Костянтина Ключарова «кришує» саме Державне Бюро розслідувань. Мало того, Ключаров сам є членом наглядової ради ДБР і використовує правоохоронців як кишенькових слуг з охорони свого бізнесу.

Ті ж методами 90-х знищують конкурентів свого «колеги», влаштовують в їх приміщеннях обшуки з маски-шоу і не жодним чином не бояться букви закону. Саме так працює правоохоронний сектор Харкова і саме так знищується легальний, прозорий бізнес. Тож ДБР варто було з обшуками навідатись до істинного наркоторговця – Костянтина Ключарова, але чомусь правоохоронці бережуть бізнес Ключарова, як зіницю ока.

Наскільки Ключаров зміг підім’яти під себе ДБР і Управління по боротьбі з наркозлочинністю, так само він підім’яв під свій наркобізнес Державний бюджет України.

Ми вже говорили про БФ «Парус», засновником і керівником якого є сам Костянтин Ключаров. Варто згадати і про таку «благодійну» організацію Харкова як Харківське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», що реорганізовано в БО «100 відсотків життя Харків». Засновницею і директором цієї організації є дружина Ключарова – Олена Овчиннікова. За дивним збігом обставин саме БО «100 відсотків життя Харків» єдина в місті організація, яка через штучні тердерні процедури отримує шалені кошти від держави на так звані послуги по залученню людей на консультації, тренінги та лікування від ВІЛ/СНІД. Мало того, ці послуги держава фінансує навіть у період воєнного часу. Ці факти легко перевірити на офіційному сайті державних закупівель, де ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» обирає переможцем вказаних тендерів благодійну оранізацію Олени Овчиннікової «100 відсотків життя Харків».

Крім того, для реалізації роботи з наркозалежними та хворими на ВІЛ/СНІД саме БФ «Парус» Ключарова у 2022 році уклав договір з МОЗ України на суму 5 591 105 грн без проведення жодних тендерних процедур. Загалом за останні 3 роки Фонд Ключарова отримав від держави більше 13 млн грн. Це безпрецедентна історія – фактично сама держава спонсорує наркобізнес у Харкові. Лише Ключаров як монополіст провадить замісну терапію по всьому місту і сам же є наглядачем як суб’єкт Державного бюро розслідувань. Ця історія вже набула суспільного резонансу, адже громадськості стали відомі й інші цинічні злочини Ключарова.

Так, згідно офіційних даних БФ «Парус» існує за рахунок фінансування міжнародних фондів, які мають світове ім’я: UNAIDS, UNODC, USAID, PEPFAR, МФ “Відродження”. Ці організації стали спонсорами Ключарова на мільйонні суми гривень. Навряд чи іноземці здогадуються, що насправді фінансували не лікування залежних осіб, а розповсюдження наркотиків в Україні.

Особливого резонансу набули факти, пов’язані з брудним бізнесом Ключарова після 24 лютого цього року. З початком воєнних дій Ключаров став єдиним надавачем послуг замісної терапії у Харкові. Так, відомчим Наказом МОЗ України на Медичний центр «Альтернатива» було передано всі залишкові запаси замісної терапії – метадон. Звісно, все за кошт Державного бюджету України. Це вже другий факт спонсорування МОЗом наркобізнесу у Харкові та кришування цих фактів Державним Бюро розслідувань.

Ще одним резонансом, пов’язаним з ім’ям Костянтина Ключарова стала його діяльність на тимчасово окупованих територіях Харківщини. Так, згідно відкритих даних «Прозорро» 27 травня 2022 року між Держустановою «Центр громадського здоров’я» МОЗ України та БО «Мережа 100 вiдсоткiв життя» м. Xapків»», якою фактично керує Ключаров, було укладено договір на реалізацію державної закупівлі – «Послуги догляду i пiдтримки людей, якi живуть з ВIЛ у Харкiвськiй областi». У технічній специфікації державної закупівлі визначено місце надання послуг згідно договору. В цьому переліку значиться Ізюмський і Куп’янський райони, які на момент проведення тендеру та підписання договору вже перебували під тимчасовою окупацією російських військ. Тобто іншими словами, наразі держава Україна в особі МОЗ України фінансує майже на 2 млн грн сумнівну організацію для діяльності на тимчасово окупованих територіях під час війни. Очевидно, що такі схеми Ключаров не міг організувати самостійно і тут явно залучені посадовці високих кабінетів Києва. Самі ж факти, коли державні органи спонсорують окуповані території під час кривавої війни можна розцінювати як зраду національних інтересів на найвищому рівні. Цим питанням має надати правову оцінку Служба безпеки України та Офіс Президента України.

Сьогодні ж всі злочинні махінації Ключарова допомагає йому залагоджувати адвокат Полторапавлов М.Г. Він же екс-посадовець Управління по боротьбі з наркотиками у Харкові. Обидва публічно хизуються, що досі мають вплив в структурі відомства та в стінах Верховної Ради України. Звідси стає зрозуміло, яким чином «покриваються» всі злочинні схеми медзакладів Ключарова.

Загалом найбільший цинізм ситуації в тому, що протягом п’яти місяців війни, коли наші Захисники боронять країну від ворога, сплять в окопах, часто голодні і одягнені за власний кошт, мільйонні суми гривень з Державного бюджету йдуть на фінансування наркобізнесу, в тому числі на окупованих територіях. Скільки ще має загинути українських хлопців, аби перевертні на державній службі опам’яталися і згадали про щось святе?! Питання не риторичне і потребує прямого реагування вищих органів влади. Якщо сьогодні не «закрити» подібних Ключарових і причетних до злочинних схем посадовців, то нога ворога точно не зупиниться.

Читати також