у квітні Україна досягла рекордного обсягу експорту з лютого 2022 року

by host

У Міністерстві економіки заявляють, що у квітні Україна експортувала рекордний обсяг продукції – понад 13 млн тонн, перевершивши показники лютого 2022 року.

Як повідомляє пресслужба відомства, експорт у квітні сягнув 3,3 млрд доларів.

«Заходи з відновлення та нарощування експорту, які вживає уряд України спільно з нашими міжнародними партнерами, дають чудовий результат. За підсумками квітня маємо рекордний з часу широкомасштабного вторгнення Росії в Україну обсяг експорту – 13,1 млн тонн. Це на 1,3 млн тонн більше, ніж в березні», – заявила перший віцепрем’єр-міністр, міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, на зростання показників експорту вплинуло, зокрема, відкриття альтернативного морського коридору влітку минулого року, який дозволяє Україні експортувати, зокрема, зерно та метал. Також перспективі реалізації експортного потенціалу України сприяє програма страхування суден UNITY, створена спільно з британським урядом та пулом страхових компаній.

У Мінекономіки також зауважують, що позитивно вплинуло на експорт розширення пропускної здатності «Ліній Солідарності», передусім з Молдовою і Румунією, покращення умов транспортування вантажів залізницею до дунайських портів.

Читайте також: Віцепрезидент Міжнародної фінансової корпорації розповів про «швидке відновлення України»

Наприкінці березня міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков заявив, що за 7 місяців українським морським коридором через Чорне море експортували 33,8 мільйона тонн вантажів – це більше, ніж було експортовано за рік роботи «зернової ініціативи» за домовленостями з Туреччиною та ООН.

Експортний коридор був організований після виходу Росії із Чорноморської зернової ініціативи влітку 2023 року. Після того Росія почала активно атакувати ракетами чи дронами українські порти, зокрема дунайські Рені та Ізмаїл.

Читати також