Ціна нафти обвалилася до мінімуму за девʼять тижнів на тлі поширення нового штаму COVID-19

by host

Ціни нафти обвалилися на торгах 26 листопада і досягли мінімумів за останні девʼять тижнів на тлі побоювань щодо послаблення попиту через виявлення нового штаму коронавірусної інфекції нового типу в Південній Африці. Вартість січневих фʼючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures станом на 20:47 становить $71,6 за барель, що на 11,5% нижче за ціну закриття попередньої сесії. Ще більше, 13% втратив американський еталонний сорт WTI.

Раніше 26 листопада міністр охорони здоровʼя Південноафриканської республіки Джо Фаала повідомив про швидке поширення в деяких регіонах країни нового варіанта COVID-19, який отримав позначення B.1.1.529. Він був виявлений також у сусідній Ботсвані, пізніше випадки захворювання на новий штам були виявлені у двох туристів, які повернулися з африканських країн до Гонконгу та Ізраїлю. Згодом про виявлення нового штаму повідомила Бельгія, це захворювання виявили у туриста, який повернувся з Єгипту.

Заборону на вʼїзд із Південної Африки вже запровадили щонайменше 10 країн, серед яких Ізраїль, Сінгапур та Марокко. Чехія запровадила для мандрівників із південноафриканських країн обовʼязкові тести та двотижневу самоізоляцію.

Джерело

Читати також