США скорочують вимоги до України щодо повернення допомоги до 100 млрд доларів

Під час недавніх переговорів між Україною та США Вашингтон пом’якшив свої вимоги щодо повернення допомоги, наданої Києву протягом трьох років повномасштабної війни з росією. Як повідомляє агенція Bloomberg, адміністрація президента Дональда Трампа знизила оцінку наданої Україні допомоги з 300 мільярдів доларів до приблизно 100 мільярдів доларів.

Про це розповідає Погляд

Зміни в умовах угоди

Ці нові цифри наближають суму до оцінки, яку надала українська сторона, що складає понад 90 мільярдів доларів. Адміністрація Трампа наполягає на укладенні угоди про розподіл прибутків від майбутніх інвестиційних проєктів України, включаючи корисні копалини та інфраструктуру. Вашингтон розглядає це як компенсацію за десятки мільярдів доларів, витрачених на зброю та іншу допомогу за попереднього президента Джо Байдена.

Перспективи укладення угоди

Згідно з новою угодою, США отримають право першої вимоги щодо прибутків, які будуть переведені до спеціального інвестиційного фонду під контролем Вашингтона. Київ, у свою чергу, вимагає кращих умов і не бажає визнати надану допомогу боргом.

«Президент США Дональд Трамп заявив, що український президент Володимир Зеленський намагається вийти з угоди щодо корисних копалин, і попередив, що у такому разі на нього чекатимуть великі проблеми».

Варто зазначити, що Україна планує внести зміни до нового проєкту угоди про корисні копалини, зокрема пообіцяти збільшити інвестиції з боку США. Водночас, президент Трамп висловив сподівання, що угода буде підписана найближчим часом. Відомо, що американська сторона пропонує Києву «одразу велику угоду», яка охоплюватиме всі природні ресурси, включаючи нафту, газ і основні енергетичні активи країни.

Проте, як зазначає Financial Times, у новій угоді США не пропонують Україні жодних гарантій безпеки, що стало предметом дискусій між президентом Зеленським та адміністрацією Трампа під час попередніх зустрічей. У березні Україна та США також домовилися укласти угоду про розробку критичних мінеральних ресурсів, однак попередні спроби підписати угоду закінчилися невдачею через суперечки між лідерами.

Читати також