Команда МВФ приїхала до Києва обговорити ризики для економіки України

by host

Команда Міжнародного валютного фонду перебуває в Києві, де обговорюватиме ризики для економіки України, повідомили в пресслужбі МВФ.

«Команда МВФ на чолі з головою європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером розпочинає сьогодні зустрічі у Києві з представниками влади України й іншими партнерами. Дискусіїї фокусуватимуться на ризиках, перед якими постала економіка України, та цілях економічної політики влади», – заявив постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян.

За повідомленням, після цих зустрічей, починаючи з 27 травня, місія МВФ на чолі з Гевіном Греєм вестиме у Варшаві дискусії з представниками влади України «щодо заходів економічної політики у контексті четвертого перегляду Програми розширеного фінансування (EFF)».

Рада директорів МВФ у березні схвалила третій перегляд програми розширеного фінансування EFF.

Чотирирічну програму EFF для України з доступом до фінансування у обсязі близько 15,6 мільярдів доларів було схвалено 31 березня 2023 року. Ця програма є частиною ширшого пакету другої міжнародної підтримки для України, який наразі становить близько 122 мільярдів доларів.

У квітні цього року в МВФ заявили, що українському уряду цього року потрібно 42 мільярди доларів бюджетної підтримки на тлі російського вторгнення, яке триває.

«Ми впевнені, що цю потребу буде задоволено», – сказала голова МВФ Крісталіна Георгієва 18 квітня у Вашингтоні весняних зустрічах МВФ і Світового банку.

Розвідка Британії нещодавно заявила, що економіка України залишається стійкою після двох років повномасштабного російського вторгнення. Незважаючи на атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України, ймовірно, що у 2024 році на Україну чекає реальне економічне зростання на рівні близько 3%, йшлося у звіті розвідки Великої Британії 16 травня.

«Це продовжує тенденцію відновлення після падіння економіки України приблизно на 29% у 2022 році, за яким послідувало реальне економічне зростання на 5% у 2023 році», – зазначено у повідомленні.

Читати також