Кабмін підняв тариф на електроенергію до кінця квітня наступного року

by host

Кабінет міністрів встановив новий тариф на електроенергію для споживачів – про це повідомляє Міністерство енергетики із посиланням на міністра Германа Галущенка за підсумками засідання уряду 31 травня.

Як цитує Міненерго, Галущенко назвав підвищення тарифу «складним, але необхідним кроком».

«Кабінет Міністрів України на засіданні 31 травня схвалив рішення про продовження дії положення про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на учасників ринку електроенергії, згідно з яким встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кіловат на годину до 30 квітня 2025 року», – йдеться в повідомленні.

Відомство додає, що протягом опалювального періоду – з 1 жовтня 2024-го по 30 квітня 2025 року – діятиме пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки – 2,64 гривень за кіловат-годину при споживанні до 2000 кіловат на годину на місяць.

Читайте також: «Укренерго» вже четвертий день поспіль не планує вимкнень світла в Україні

«Нічний тариф» для тих, у кого встановлений двозонний лічильник, складатиме 2,16 гривень за кВт*год.

«Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об’єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси», – прокоментував Галущенко.

При цьому, за його словами, тарифи ще якийсь час не змінювалися б, якби Росія не атакувала енергетичну інфраструктуру України. За словами Галущенка, попередній тариф на рівні 2,64 гривень покривав лише третину реальної вартості електроенергії. Ринкову вартість міністр оцінив у «майже 7,5 гривень за кВт*год.

Міненерго прогнозує, що за середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кіловат-годин сума в платіжці за електроенергію зросте на 285 гривень.

Читайте також: «Укренерго»: обмеження споживання наразі не плануються, але ремонти на АЕС тривають

У квітні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що пільгова ціна на електроенергію 2 гривні 64 копійки за кіловат діятиме до кінця травня.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила спершу обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, згодом – відключення для побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Читати також